آموزش تبدیل گوشی موبایل به وب کم لپ تاپ با استفاده از نرم افزار EpocCam

03:55195۰

با شیوع کرونا  سازمانها و شرکت‌ها به دورکاری روی آورده‌اند و استفاده از وبینارها و ویدئو کنفرانس‌ها در این دوره افزایش یافته است. بیشتر شرکت ها از نرم افزارهایی مانند Zoom, Skype, Microsoft Teams, Google Meet و … برای برقراری ویدئو کنفرانس استفاده می کنند. حالا این بین کسانی هستند که دوربین وب کم با کیفیت ندارند، یکسری برنامه‌های هستند که این قابلیت رو به شما میدهند که گوشی موبایل خودتان را به وب کم تبدیل کنید .تو این مقاله قرار باهم آموزش EpocCam که میتواند android یا ios را به وب کم Windows یا macOS تبدیل کند، یاد بگیریم.

نصب

قبل از هرچیزی باید برنامه EpocCam را روی موبایل دانلود و نصب کرد. از لینک‌های زیر میتوانید برنامه را با توجه به سیستم عامل موبایل خود دانلود کنید.

دانلود EpocCam برای ios

دانلود EpocCam برای اندروید

حالا برگردید به لپ تاپ و با توجه به  سیستم عامل لپ تاپ از اینجا وارد سایت شوید و در صفحه اصلی به دنبال گزینه  Download Windows drIvers / Download macOS drIvers بگردید و فایل مورد نظر را دانلود کنید. فایل دانلود شده را از حالت فشرده خارج کنید. درایورها برای برنامه مشاهده گر EpocCam ضروری هستند و به نرم افزار اجازه می دهد تا با Skype ، Zoom ، Google Teams و … همسان شود ، بنابراین باید درایورها را دسترسی administrator نصب کنید.

برنامه EpocCam با ویندوز ۷ و ۱۰ و ios  بالاتر از ۱۰.۳ و همچنین اندروید بالاتر از ۴.۰ سازگار است.

حالا برنامه EpocCam را هم‌زمان هم روی موبایل و هم روی لپ تاپ اجرا کنید. مطمئن شوید هر دو به یک Wi-Fi وصل هستند و یا از کابل USB دیتا برای شروع پخش زنده از دوربین موبایل به لپ تاپ استفاده کنید.

یک اتصال موفقیت آمیز در اینجا به معنای درست بودن تنظیمات است و آماده استفاده از آن با برنامه های تماس ویدیویی است.

اتصال موفقیت آمیز

تماس تصویری با Zoom

ابتدا باید برنامه Zoom را از اینجا دانلود کنید. حالا برنامه را باز کنید روی گزینه Settings کلیک کنید. به قسمت Video>Camera رفته و EpocCam را انتخاب کنید.

تماس تصویری زوم

همچنین برای استفاده از میکروفون EpocCam به منوی Settings > Audio > Microphone  رفته و Kinoni Audio Service را انتخاب کنید.

میکروفون زوم

تماس تصویری با Skype

ابتدا برنامه Skype را از اینجا دانلود کنید.سپس از این مسیر وارد منوی تنظیمات شده Settings > Audio & Video و EpocCam Camera را انتخاب کنید.

همچنین برای استفاده از میکروفون EpocCam به منوی Settings > Audio & Video > Microphone رفته و Kinoni Audio Source را انتخاب کنید.

برنامه EpocCam رایگان است ، اما با محدودیت های کمی همراه است. نسخه رایگان به خروجی وضوح تصویری ۶۴۰ x 480 محدود شده است. همچنین با تبلیغات و علامت های سفید همراه است. برای حذف آنها ، می توانید نسخه پرداخت شده را با ۸ دلار خریداری کنید ، که خروجی فیلم را به Full HD می اندازد ، به شما امکان می دهد از تلفن به عنوان میکروفون استفاده کنید.

Skype گزینه انتخاب من برای برنامه های تماس تصویری است. EpocCam با آن به خوبی کار میکند ، اما به خاطر داشته باشید که اگر استفاده طولانی مدت داشته باشید ممکن است موبایل شما داغ شود.

لینک کوتاه
https://modireit.com/?p=159

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند